Mekik Depo Sistemi

Depo Raf Sistemleri

Depo Raf Sistemleri

   Depo Raf Sistemleri, bir çok özellikte olabilir. Deponuzda en iyi verimi nasıl elde edersiniz ? Hangi raf sistemini seçmeliyim? gibi yüzlerce soru aklınıza geldiğinize eminiz. Peki en doğru seçimi nasıl yapmalıyım ?

Depo raf sistemi sayesinde depo yönetimi en etkin şekilde gerçekleştirilebilir. Depo raflarının kullanılması, ürünlerin depolanması, maliyetlerin düşürülmesi ve verimliliğin artırılması için çok önemlidir. Depo raf sistemleri genellikle lojistik firmaları, perakende veya toptan satış firmaları ve genel depolama departmanlarındaki firmalar tarafından tercih edilmektedir. Bir depolama sistemiyle, kullanılabilir alanınız küçük olsa bile, bu alandan en iyi şekilde yararlanabilirsiniz. Ayrıca depo rafları, malzemeleri düzenli bir şekilde yerleştirmeye yardımcı olur, malzemeleri çevresel tehlikelerden korur ve bunlara erişimi kolaylaştırır.
Depolama ürünlerinde, yüksek irtifa raf sistemleri, yerden tasarruf etmek isteyen kullanıcılar için iyi bir çözümdür ve genellikle küçük işletmeler için ilk tercihtir. Yüksek palet yüksekliği ve ayarlanabilir çoklu paletlerin mevcudiyeti nedeniyle, depo rafları büyük miktarlarda ürün taşıyabilir. Bu sayede alan verimli bir şekilde kullanılabilir ve tüm ürünlere doğrudan erişim sağlanır.
Mekik depo sistemi
Mekik depo sistemi

2021 Depo Raf Sistemleri

Depo Raf Sistemleri, Kutulu mu yoksa atıştırmalık mı? Bu sorulara vereceğiniz yanıtlar, depo rafları seçiminiz üzerinde büyük bir etkiye sahip olabilir. Doğru saklama rafını seçerken nelere dikkat etmelisiniz? Raf sistemi deponuzu etkileyebilir veya sizi utandırabilir! Mevcut bir depoda yer kazanmak için bazı değişiklikler yapmayı planlıyorsanız, bir depo rafı seçmeden önce fiziksel kısıtlamaları ve benzersiz operasyonel gereksinimleri göz önünde bulundurmalısınız. Raf seçim sürecinize yardımcı olacak bazı noktalara değinmek istiyoruz. Depolama yoğunluğunu düşünün Mevcut depolama kapasitesini koli  Stok durumunu siparişi ile analiz ederek, depo raf sistemini derinlemesine düşünebilirsiniz.
Depo Raf Sistemleri, arasındaki derinlik yönü; depolarda çift derin (çift derinlikli depo rafları), mekik rafları, itmeli (depo raflarına erişilebilir), paletleme kayar rafları gibi sistem çeşitleri  hacmi, kullanımı artırmaya yönelik bir sistemlerdir.
İsteğe bağlı  gereksinimler, seçimlerinizi büyük ölçüde sınırlayacaktır. Her zaman belirli paletleri kullanmanız gerekiyorsa, derin depo rafları doğru seçiminiz olmayacaktır. Ancak alan kısıtlamaları nedeniyle, bazı paletleri feda etmeniz gerekebilir ve derin depolama uygulamayı seçerseniz, bu uygulamanın yavaş hareket eden stoklara erişmek için gereken işi kabul etmesi gerekebilir. FIFO veya LIFO musunuz? Deepin Depo rafları için bir yedek seçmeden önce, ihtiyaçlarınızı anlamalısınız. İlk giren ilk çıkar, eksiksiz FIFO çalışma prensibine ihtiyacınız varsa, mekik depolama rafını, paletleme sürgülü rafını ve düz rafı seçebilirsiniz.
Sipariş toplama bilgilerinizi gözden geçirin. Sipariş toplama süreciniz nasıl işliyor? Ağırlıklı olarak paketleme veya parça parça palet siparişleri için hazırlanıyor musunuz? Bu sorulara vereceğiniz yanıtlar, depo rafı seçiminiz üzerinde önemli bir etkiye sahip olacaktır.
Mekik depo sistemi LIFO FIFO
Mekik depo sistemi LIFO FIFO
Depo Raf Sistemleri, Forklift girilebilir, düz geçişli veya çift derinlikli depo rafları kullanılırken forklift seçimi önemli bir konudur. Geleneksel palet raf sisteminde, forklift üreticisi tarafından belirlenen koridor gereksinimleri her zaman mümkün olduğu kadar artırılarak 15 ila 30 cm “dik açı” haline getirilir. Bu sayede hem ürünlere hem de raflara verilen zararı azaltmakla kalmaz, aynı zamanda verimliliği artırarak daha güvenli bir çalışma alanı oluşturmanıza yardımcı olursunuz.
Deprem bölgesinde depolama rafı Depo raf alanının sismik konumuna uygulanabilecek katsayılar, zemin araştırmasının sonuçlarına göre tasarlanmalıdır. Deponuz deprem riski yüksek bir bölgede bulunuyorsa, raflar dahil tüm insan yapımı yapılar depremler için dikkatlice hesaplanmalı ve raf yapısı bu hesaplamalara göre tasarlanmalıdır. Bağımsız mühendislik şirketleri yardım alınız.

Depo Raf Sistemleri Aydınlatma

Depo Raf Sistemleri, aydınlatması önemlidir.  Aydınlatma örneği Depo aydınlatmasında hassasiyetin artırılması, raf hasarının azaltılması ve çalışma ortamının iyileştirilmesi dikkat edilmesi gereken unsurlardır. Depo panel kaplamalarına yatırım yaparken, yatırımınıza şeffaf panelleri dahil etmeye çalışın. Depodaki çevresel faktörler, seçilen raf sistemi türünü ve raf maliyetlerini etkileyecektir. Sıcaklık göstergesi Depodaki klima, temizlik gereksinimleri ve diğer özel ürün işleme gereksinimlerini göz önünde bulundurun.
Depo Raf Sistemleri, En ağır paletinizin kaç kilograma sahip olduğunu tahmin etmelisiniz. Onları tartın! En ağır paleti raf deliğindeki herhangi bir konumdan istiflemeniz ve karşılık gelen raf sistemi kapasitesine ihtiyaç duyduğunuzu varsayalım (özel durumlar hariç). Bu sayede depo raflarınız esneklik sağlayacak ve kişiye özel güvenlik sağlayacaktır. Özel ihtiyaçlara göre depo raflarında farklı aksesuarlar kullanılabilir. Profesyonellerle birlikte aksesuarları seçin.

Mekik Depo yönetim yazılımı nasıl alabilirim?

 

Uyumsoft urunler 2

Depo Raf Sistemleri Sayımı ve Depo Yönetimi

Mekik depo sistemi, en önemli konularından bir tanesi Deponuzu yönetebilmektedir. Mekik depo içerisindeki ürünlerin yeri, son kullanım tarihi ve hangi sıralamada depoda giriş çıkış yapacağı çok önemlidir. Manuel olarak takibi çok zor ve insan hatası ile karşılaşılabileceği için risklidir.

Mekik Depo Sistemi Yazılımı, ile biz ne öneriyoruz?

Yazılım, Depo ve ürün özelliklerine göre yapılmalıdır. Her deponun ve işletmenin kendi işleyiş ve kurumsal kimliği farklı olduğu gibi, depolardaki sayım sistemi Firmaya özel olmalıdır. Son kullanım tarihi kısa olan gıda ve süt ürünlerindeki tecrübelerimizin bize gösterdiği bir çok kazanım olmuştur.

Eğer bir Mekik depo sisteminiz var ise ve yönetemiyorsanız yada Mekik depo sistemi almak için teklif topluyorsanız mutlaka bizi arayınız. Mekik depo sistemi avantajını Mekik depo yazılımımız ve kamera ile otomatik depo sistemimizi görmenizi tavsiye ediyoruz. Mekik depo sistemi için bir adım ötesi Mekik depo yazılımını kullanın ! İot sistemleri ile entegre edin. İot türkiye projelerimizi inceleyin,  Depo içerisinde sıcaklık ve nem takibi yaparak size verileri Dashboard ekranlarda gösterelim.

Mekik Raf Sistemi
Mekik Raf Sistemi

Kamera ile Otomatik Depo sayımı

Mekik depo içerisindeki 10’larca kamera ile deponuzu sayıyoruz, hataları ve insan faktörünü aradan çıkararak her şeyi otomatik yapıyoruz.

  • Hangi ürün hangi rafta ?
  • Raf içinde kaç adet palet buluyor ?
  • Paletlerin rafa giriş ve çıkış tarihleri nelerdir?
  • Son kullanım tarihi  takipleri ve hangi ürünlerin önceden çıkarılacağının raporlanması
  • Forklift operatörlerinden kaynaklı hataları ve yanlış rafa konulan ürünlerin engellenmesi

Yukarıdaki gibi aklınıza yüzlerce soru var  ise bizde de cevabı bulunmaktadır. Bu anlamda proje özel yazılım geliştirerek başarı yüzdesini maksimize ediyoruz. Paket program şeklinde sunulan yazılımlar ile depo sayımlarında başarılı olunamaz. Bu anlamda aklınıza gelen tüm sorular için bizi arayınız

 

MEKİK DEPO SİSTEMİ REFERANSLARIMIZ VE PROJENİZ

İÇİN BİZİ ARAYINIZ

MÜŞTERİ HİZMETLERİ
0( 850 ) 302 00 26

www.eskisehiryazilim.com