Eskişehir seo

Eskişehir Seo

Seo, denilince aklınızda şu an bir çok soru işareti geliyor. Seo çalışması, tasarım bittiktan sonra seo yapıp bırakalım şekinde anlık bir uygulama değildir. Düzenli olarak yapılıp sistemli bir şekilde takibi gereken bir iştir. Sürekli kontrol edilmesi ve seo uzmanı tarafından güncellenmesi gerekir. Seo uzmanı ne iş yapar ? Bir çok eskişehir seo firması vardır fakat bizim gibi işini severek yapan bir ekibin elinden çıkan işler her zaman kendisini göstermektedir. Eskişehir seo firmaları arasında hemen dikkat çeken firmamızın profesyonel ekibi sayesinde, firmanızın arama motorlarında ki sıralamasının üst sıralara taşınacağından hiç şüpheniz olmasın.

Eskişehir Seo, diye google da arama yaptığınızda internette bir çok site bulunmaktadır. Rekabet oldukça fazladır. Rekabetin fazla olmasının nedeni, firma sahiplerinin internet kullanıcılarının potansiyelini fark etmeleridir. İnternet üzerinden yapılan her arama, potansiyel müşteri demektir. Bu potansiyel müşterilerde genelde arama motorlarının ilk sayfasından, ileriye gitmeyi tercih etmezler. Yani Erol Bilişim’den  Seo Hizmeti alan firma üst sıralarda yer alıp potansiyel müşterileri, müşteriye çevirirken arama motorunun alt sayfalarında kalan firmalar pastadan paylarını alamamaktadırlar.

Erol Bilişim olarak müşterilerimizi her zaman arama motorlarının en üst sıralarına layık görürüz. Çalıştığımız firmaların arama motoru sıralamalarını, seo çalışması yaptıran diğer rakiplerinden üstte olmasını sağlarız. Seo her zaman güncellenmeye ihtiyaç duyan bir yapıdır. Arama motorlarının güncel algoritmalarının takip edilip, yeni stratejilerin belirlenmesi gerekir. Doğal yollardan yapılan seo çalışması, arama motorları için çok daha kıymetlidir. Yeni stratejiler belirlenirken doğal yolların seçildiğine emin olmak gerekir. Seo uzmanı personellerimizin en dikkat ettikleri hususlardan birisi de budur.

SEO Hizmeti Çalışma Sürecimiz

Seo eskişehir,  olarak yaptığımız tüm SEO çalışmalarında amacımız hedef anahtar kelimelerimizde en üst sırayı elde etmek ve elde ettiğimiz üst sıralamayı korumaktır. Bu amaçla öncelikle profesyonel SEO araçları ile site analizi yapıp eksiklikler ve hataları ortaya çıkarırız, sonrasında bu hata ve eksiklikleri gideririz. Eğer siteniz yazılımsal açından eksikleri çok büyük ve Seo ya uygun değilse Yeni bir site yaparız. Site içinde içeriksel olarak tüm sabit sayfaları SEO uyumlu hale getiririz.. Ayrıca varsa blog, haber, duyuru gibi güncel yazı ve makale alanları buralara gireceğimiz güncel yazıları SEO uyumlu yazarak site trafiğini artırırız.

SEO Nedir?

Eskişehir Seo, kelimesinde neden üst sıralarda çıkıyoruz ? Seo, arama motorlarının ilk sayfasına giden yolun tarifidir. Search Engine Optimization kelimelerinin baş harflerinden kısaltılarak ortaya çıkan SEO nun Tükçeye çevrilmiş hali “Arama motoru optimizasyonu” dur. Ülkemizde çoğunlukla bilinen arama motorları Google, Yahoo, Bing, Yandex dir bu arama motorları seo çalışmalarına çok kıymet verirler. Seo çalışması, arama motorlarının sizi fark etmesini sağlar, ayrıca kullanıcılara ürünlerinizin veya hizmetlerinizin sunumunu yapmanıza yardımcı olur. Arama motorlarının ilk sayfasında, yükseklerde bulunmak için seo hizmeti almanız gerekmektedir.

Eskişehir seo
Eskişehir seo

Neden Seo Yaptırmalıyım ? Eskişehir seo uzmanı olarak siz neler yapıyorsunuz ?

Seo, şirketinizin hem Marka değerini yükseltir, hemde sizin adınıza bir pazarlama personeli gibi müşteri bulmak için çalışır. Pazarlama ve Satış Personeli portföyündeki yada yeni kazanmaya çalıştığı müşterilere sunum yapar. Sunum ve pazarlama teknikleri ile şirketine yeni müşteri kazanmaya çalışır. Ama potansiyel müşterinin o an sizin ürününüze ihtiyacı yok ise, broşürünüzü alıp ilgilemiş gibi gözükerek personelinizi uğurlar. Satış ekibiniz 100 lerce görüşme yapar ve bunun çok az bir kısmı satışa döner.

Müşterinizin o anda ürüne ihtiyaç olmadığı için 2. gün broşürü masaüstünden yan tarafa koyar ve bir süre sonra ise broşürünüz çöp kutusundadır. Belli bir süre sonra ihtiyacı olsa sizi hatırlasa kartvizitinizi bulamaz ve broşürünüz zaten atılmıştır.

Peki ne yapmalıyız?  Anahtar kelime : “Müşteriniz ihtiyacı olduğu anda size ulaşması gerekir.”

İhtiyacı olduğunda bakacağı ilk yer Google arama motorudur. Google üzerinden arama kelimesi yazdı ve siz orada yoksunuz. Başka bir firma sizin müşterinizi kaptı bile.. Peki Ne Yapmalıyım ?

Google arama motoru Eskişehir web tasarım firmaları arasından Erol Bilişim‘e ulaştınız. Web sitesi yaptırmak istediniz, Peki sadece site yeterli mi? Hayır

Sitenizin daha yukarılarda çıkması için SEO ( Arama Motoru Optimizasyonu ) yaptırmanız gerekmektedir. Seo çalışması sonrasında belirlenen süre dahilinde,  siteniz İlk sayfa sıralamasında yer alır ve yeni müşteriler edinmeye başlarsınız.

SEO – Adwords Farkı Nedir? Hangisini Yaptırmalıyım?

Google Adwords (Yeni adıyla Google Ads), Google arama motoru üzerinde , çeşitli reklam modelleri  sunan bir Reklam ağıdır. Google Adwords ücretli olarak arama motorunda siteniz yer alması için reklam oluşturmaktır.Goole üzerinde arama yapınca ücretli arama sonuçları gelir. Ücretli arama sonuçları, belirlenen anahtar kelimelerde yapılan aramalarda sonuç sayfasının üst kısmında listelenen ve yanında reklam şeklinde bir ibare barındıran sonuçlardır. SEO ise, web sitesinin reklam olmayan organik sonuçlarda listelenmesini sağlamaktır.

Seo adwords farkı
Seo adwords farkı

SEO uzun vadede yatırımının dönüşü açısından Adwords’e karşı üstünken, Adwords de hızlı reaksiyon alma açısından SEO’ya karşı üstündür. Ama Adwords ile çok fazla her anahtar kelimede reklam vermek ve tıklama maliyetlerine göre oldukça pahalı olabilir. Para yatırmadığınızda reklamınız ve siteniz artık üst sıralarda çıkmayacaktır.

Eskişehir Seo E-ticaret Sitem İçin SEO Yaptırabilir Miyim?

Evet, e-ticaret siteleri için SEO çalışması yapılabilir. E-ticaret site sahipleri farklı altyapılardaki siteler için SEO yapılabilmesi açısından sorular sorabilirler. İnternet üzerinde aklınıza gelebilecek tüm web siteleri için SEO yapılabilir. E-ticaret siteleri için yapılan SEO çalışmalarında teknik kısım hariç bir farklılık yoktur. Kategori sayısı ve ürün sayısı daha fazla olduğu için daha fazla Seo çalışması gerektirir ve daha yüksek rakamlara mal olmaktadır.

 

E-ticaret Seo
E-ticaret Seo

Yabancı Dilde SEO Yapılabilir Mi?

Tabi ki evet. Eskişehir Seo şirketleri arasında Pazar hedeflerinizle örtüşecek şekilde İngilizce, Arapça, Fransızca ve bir çok dilde Seo Çalışması yapabiliriz. Çince, Rusça, Almanca yada dilediğiniz dillerde siteniz için çeviri yaptırarak SEO çalışması için bize verebilirsiniz. O ülkeye ait Metinler konusunda ücreti ile dil desteği alarak Seo çalışması yapabilmekteyiz.

SEO Ücretleri Nasıl Belirlenir?

Eskişehir Seo firmaları arasında bizi bulduğunuzda, SEO projelendirmesi yaparak sitenin SEO uygunluk durumu analiz ediyoruz. Eğer sitenizi seo çalışmasına uygun değil ise yeni bir site yapılması için teklif verilir. Site tasarım ve kodlaması sonrasında SEO çalışmasına geçilebilir. Eskişehir Yazılım ve Eskişehir web tasarım ekipleri arasında Eskişehir Seo Uzmanı çalışmasını  yapan profesyonel ekiplerimiz bulunmaktadır. Çalışmanın odağında bulunan anahtar kelimeler tespit edilir. Sektörel her anahtar kelime farklı rekabet düzeylerine sahiptir. Son olarak web sitesinin seçili anahtar kelimeler için çalışma sonunda ulaşması hedeflenen konum belirlenir.  SEO maliyeti ortaya konur. SEO ücretlendirmeleri Senelik Sözleşme yada 6 aylık Sözleşme ile Aylık ödemeler şeklinde yapılır.

SEO Fiyatları Ne Kadar?

Öncelikle Pahalı bir hizmettir.  Seo Hizmeti hem zorlu bir o kadarda özel bir hizmettir. Her firma Seo hizmeti firma ve kişiye özel yapılır. Kopyala Yapıştır bir hizmet kesinlikle değildir. Zorlu ve uzun bir süreci vardır. Bu yüzden sabit bir ücreti yoktur. Projeye özel kelimleler ve tasarımlar  ile sözleşmeler yapmaktayız. Bu rakamlar projenizin ve sitenizin durumuna göre değişmektedir. Ön analizlerimiz sonucunda Seo çalışması için teklifimizi sunmaktayız.Eskişehir yazılım firması olarak Seo Uzmanı ve ekiplerimize İletişim telefonlarımızdan ulaşabilirsiniz

Seo hizmetini bıraktım Google Sıralamam düşer mi?

Evet, Google sitelerin sürekli güncel tutulmasını ve sayfalarda seo çalışması yapılmasını önemsemektedir. Seo çalışmasını  bıraktıktan hemen sonra siteniz tabiki düşmeyecektir ama 3 ay ile 1 yıl içerisinde sitenizde güncelleme olmayacak ve sektörünüzde olan bir Rakibiniz, sitesinde Seo çalışması ile sizin üstünüze çıkabilecektir. Bu şekilde siteniz aylar geçtikçe 2. 3. sayfalara düşebilecektir. Seo çalışması ile siteniz üst sıralar gelmiş ve size müşteri kazandırıyor ise ve sektörel yapınız verdiğiniz ücretleri karşılayabiliyor ise SEO Çalışmasını bırakmamanızı tavsiye ediyoruz.

Google Yükselme
Google Yükselme

 

Eskişehir Seo Firmaları

Seo firmaları ile ilgili bilginiz yoksa  ve bu konuda ne yapacağınızı bilmiyorsanız ilk olarak Google üzerinden  arama yaptınız. “Eskişehir Seo firmaları” aramanızda Bize ulaştığınız.. Demek ki haklı bir yerimimiz var

Eskisehir google seo
Eskisehir google seo

Öncelikle insanlar Google arama motorunu nasıl kullanıyor ?

İnsanların arama motoru Google ile nasıl etkileşimde bulunduğunu daha iyi anlamak için  Google kullanıcı davranışlarını analiz etmek gerekir.

Özellikle şunları araştırdık:

  • Kaç kişi reklamları tıklıyor ve organik sonuçlar
  • Yerel, video ve Google Alışveriş’e giden tıklamaların yüzdesi
  • Ortalama arama oturumu uzunluğu
  • İlk sayfadan 2. sayfaya geçen kullanıcı sayısı

Eskişehir Seo Uzmanı olarak Bulgularımızdan Bazıları:

1. Google’da arama yapanlar, Google’ın otomatik tamamlama önerilerinden herhangi birini % 23 oranında kullanır. Bilgilendirici ve yerel aramalar arayan kişiler ise ticari sorgularla arama yapanlara göre bir otomatik tamamlama önerisini daha sık tıklama eğilimine girerler.

2. Google seo kullanıcılarının % 50’si , arama yaptıktan sonra 9 saniye içinde sonuçlarını tıklıyor Ve bir Google arayıcısının bir şeyi tıklaması için geçen ortalama süre 14,6 saniyedir.

3. Google’da arama yapanların yalnızca % 9’u, 1. sayfanın altındaki arama sonuçlarına geçiş yapıyor

4. Kullanıcıların % 15’i ilk arama terimlerini değiştiriyor. Bu, Google’ın alaka düzeyi yüksek sonuçlar sunma eğiliminde olduğunu gösteriyor. Veya Google kullanıcılarının ilk denemelerinde doğru anahtar kelimeyi seçmekte ustadırlar.

5. Kullanıcıların yalnızca % 17’si bir sonucu tıkladıktan sonra arama sonuçlarına geri döndü . Kullanıcıların yalnızca% 5’i aynı sorgu için birden fazla kez geri dönüyor.

6. Google kullanıcılarının çoğunluğu (% 59) arama oturumları sırasında tek bir sayfayı ziyaret etmektedir . Sadece% 6’sının sorgularına yanıt alabilmek için dört veya daha fazla sayfayı ziyaret etmesi gerekiyor.

7. Arama yapanların % 65’i , arama oturumları sırasında ilk 5-6 arama sonucunu tıklıyor .

8. Bu, sorguya bağlı olarak büyük ölçüde değişse de, arama yapanların% 19’u aramaları sırasında bir Google Reklamını tıklamaktadır.

9. Yerel sorgular için, arama yapanların % 42’si Google Haritalar Paketi içindeki sonuçları tıklıyor.

10. Bir ürünü arayan kullanıcıların % 19’u bir Google Alışveriş sonucunu tıklıyor.

11. Ortalama olarak, arama yapanların yalnızca% 3’ü bir “Kullanıcılar da Soruyor” kutusuyla etkileşimde bulunuyor. Bu davranış, sorguya bağlı olarak büyük ölçüde değişebilmektedir.

12. Arama yapanların yalnızca% 0,44’ü Google’ın arama sonuçlarının ikinci sayfasına gitmektedir ‘ Oldukça düşük bir oran !

13. Ortalama arama oturumunun tamamlanması 76 saniye sürer. Ve tüm arama oturumlarının yarısı 53 saniye içinde tamamlanır.

Kaynak: Bu Çalışmayı Nasıl Yaptık ?

Bu araştırma için ABD merkezli 454 insan seçilerek Google arama motoru üzerinde Araştırma şirketi  tarafından yapılmıştır.

Google Kullanıcılarının Yarısı Aramalarının 9 Saniyesi İçerisinde Tıkladı

“ilk tıklama zamanı” .. Başka bir deyişle, bir kullanıcının bir şeyi tıklamaya karar vermeden önce sonuçları taramak için ne kadar zaman harcadığı.

Birçok kişi ilk sonucu içgüdüsel olarak tıklasa da, Google’ın şu anda kullandığı video ve insanlara da soran klipler ve en çok okunan hikayeler dahil olmak üzere çok sayıda arama sonucu özelliği nedeniyle kullanıcı davranışının değişebileceğini varsaydık.

Google’da bir şey arayanların % 50’sinin 9 saniye içinde tıkladığını keşfedilmiş. Ayrıca, kullanıcıların % 25’inin 5 saniye içinde tıkladığını tespit edilmiş

 

Google tıklama
Google tıklama

Google’da Arama Yapanların % 65’i Organik Sonuçları Tıklıyor. Eskişehir seo aramasında sizi buldum bu organik mi ?

Google, son birkaç yılda bir dizi arama özelliğini kullanıma sundu. Buna rağmen, arama yapanların % 65’inin arama oturumları sırasında en az bir “İlk 10” organik sonucunu tıkladığı görülmüştür.

Google Seo ilk 10
Google Seo ilk 10

Kullanıcıların bir reklama tıklamadıkları anlamına gelmez. Birçok kullanıcının arama oturumları sırasında hem organik sonuçları hem de reklamları tıkladığını görülmektedir.

Ancak, arama yapanların büyük çoğunluğunun, oturumları sırasında organik sonuçlara en az bir kez tıklamaları dikkat çekicidir.

Temel Çıkarım: Google kullanıcılarının% 65’i, arama oturumları sırasında bir organik sonucu tıklıyor.

Kullanıcıların% 19’u Aramaları Sırasında Bir Google Reklamını Tıklıyor. Eskişehir seo aramasında sizde tıkladınız mı?

Google Reklam listeleri 2-3 adet iken Şu An İlk Sayfada 4 ve Sayfa altında 3 şeklinde sıralanmaktadır. Ve google bu adedi geçen yıllara oranla sürekli arttırmıştır. Günümüzün Google Reklam yerleşimleri de daha belirgindir ve artık büyük ölçüde organik sonuçlara benzemektedir.

google reklam
google reklam

Spesifik olarak, ticari ve işlemsel aramalar, bilgi amaçlı sorgulara kıyasla önemli ölçüde daha fazla Google Reklam tıklaması sağlamıştır.

Bunun nedeni büyük olasılıkla bu aramaların daha fazla reklam yerleşimi oluşturmasıdır. Ve arama amacının daha çok ürün ve hizmet sayfalarına yönelik olduğunu. Bu, kullanıcıları aramalarıyla yüksek oranda alakalı reklamlar bulmaya yönlendirebilir.

Temel Çıkarım: Google kullanıcılarının% 19’u bir Google Reklamı tıklıyor. Ancak bu sayı, bir kişinin gerçekleştirdiği aramanın türüne bağlı olarak büyük ölçüde değişir.

Kullanıcıların% 0,44’ü Google’ın İkinci Sayfa Sonuçlarını Ziyaret Ediyor

Şaşırtıcı olmayan bir şekilde, çok az kullanıcının (% 0.44) Google’ın ikinci sayfasına gittiğini keşfettik.

Bu araştırma, geçen yıl Google Search Console verilerini kullanarak yapılmıştır.

Temel Çıkarım: Google kullanıcılarının yalnızca% 0,44’ü, sorgularına bir yanıt bulmak için ikinci sayfayı ziyaret ediyor. Ne kadar az değilmi ?

O zaman bu verilerden sonra hala bizi aramak için neden bekliyorsunuz ? Web projelerinizde  yada eticaret sitenizi üst sıralarda çıkarmak için bizi arayınız.

ESKİŞEHİR SEO, TÜRKİYE SEO ve ÇEŞİTLİ AVRUPA ÜLKELERİ SEO

  REFERANSLARIMIZ

VE PROJENİZ İÇİN BİZİ ARAYINIZ

MÜŞTERİ HİZMETLERİ
0( 850 ) 302 00 26